Pianka pod panele

Pianka pod panele pianka9 300x160

Pianka pod panele

Układanie paneli podłogowych wydaje się czynnością stosunkowo nieskomplikowaną. I rzeczywiście takie jest, cała sztuka natomiast polega na wybraniu odpowiedniego podkładu. Nie należy oczywiście zapominać o folii paraizolacyjnej, ale najważniejsza jest warstwa, która spowoduje, że nasza pływająca podłoga – a taką właśnie są panele – nie będzie zbyt intensywnie „pracować”. Panele są dość cienkie i w przypadku wszelkich nierówności powierzchni, na której się je ułoży, mogą z biegiem czasu pękać i łamać się. Niemniej istotne są też właściwości izolacyjne podkładu.

Często, głównie ze względu na koszty, stosuję się tak zwaną piankę – jest to zwykła pianka poliuretanowa. Jej niewątpliwą zaletą jest niewątpliwie cena. Wprawdzie pianka taka dość dobrze wyrównuje niewielkie nierówności, ale za to prawie wcale nie tłumi hałasu i nie posiada właściwości termoizolacyjnych. Dobra pianka pod panele zdecydowanie powinna jednak spełniać takie zadania.

Dlatego właśnie najczęściej ostatnio stosowana jest pianka polietylenowa, której charakterystyka idealnie wręcz wpisuje się w te wymagania. Przeciętna mata tego rodzaju ma grubość od 3 do 7 milimetrów i rozmiar od 0,5 do 1,2 metra. Nie jest również specjalnie droga, co stawią ja na zdecydowanej pozycji lidera w dziedzinie podkładów pod panele.